#
  Ana Sayfa|   İstek Ve Öneri Formu|   İletişim|   Blog|   Alışverişsiz Ödeme   Sepetim(0)|   Üye Girişi|   Üye Ol
0222 230 29 00 - 0533 442 27 41
Kredi kartı ödemesi için taksitli seçeneklerimiz bulunmaktadır.
Arı Vitamini Apizin
Adet :
Fiyat :30,00 TL(KDV Dahil)
Kargo :Bu Ürün Bugün Kargoya Verilecektir.
ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ
Ürün Detayı

Arı Vitamini Apizin

Bal arıları için üretilmiş vitamin ve aromatik bileşen kompleksidir. Arıcılık malzemelerinden olan arı vitamini vitamin B1(thiamine hydrochloride), vitamin B2 (riboflavin), vitamin C/L (ascorbic acid) ve vitamin E içermektedir. Aromatik bileşikler bin miligramda %10 seviyesindedir.

Kullanım Şekli:

Arı vitamini ve aromatik madde kompleksi bal arılarında vitamin ihtiyacı halinde bal arılarına takviye amaçlı kullanılmaktadır.

Bir litre şuruba 10gram konulabilir.

Bir kg keke ya da bir kg fondan şekere 10 gram karıştırılabilir.

Yarım litre arı suyunun içerisine 10 gram konulup karıştırılabilir.

 

Bal Arılarına Neden Vitamin Verilir?

Bal arıları ilkbahar mevsimde ve sonbahar mevsiminde arı şurubu ile beslenmektedir. Kış mevsiminde ise arı keki denilen içerisinde bal, polen ,pudra şekeri ve arı için gerekli olan proteinler bulunur.

İlkbahar mevsimide bal arıları vitaminli arı yemi ile beslenerek bal sezonunda daha güçlü hale gelirler. Ana arı larva bırakma sayısını arttırarak arı kolonisini arttırır. Böyle bal akışında kovana gelen bal özünün miktarı da artar.

Bal hasadı gerçekleştikten sonra sonbahar mevsiminde bal arıları yine vitaminli arı yemleri ile beslenerek kış mevsimine hazırlanırlar. Kışa güçlü giren arı kolonisi kışı ölmeden, mevcudiyetini koruyarak geçirir ve yeni sezona daha güçlü giriş yapar.

Kış mevsiminde ise kovana koymuş olduğnuz petekli balların yanında ekstra vitaminli arı keki konulur ise salkım halindeki bal arıları aç kalmamak için arı keklerinden de yerler. Arı kekleri genellikle sigorta amaçlı konulmaktadır.

tbgs


Gönder

Telefon Numaranızı Bırakın Biz Sizi arayalım

tel Bu ürün için beni ara talebi bıraktınız.
Mesai saatleri içerisinde Bırakılan talepler için 2 saat içinde dönüş yapılacaktır. Mesai saatleri dışında kalan talepler ertesi gün 9:30 -12:30 arası değerlendirilecektir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EN ÇOK SATANLAR
SEPETE EKLE
BİZE ULAŞIN   0 (222) 230 29 00
ÜYELİK KAYDI
ÜYE GİRİŞİ
ALIŞVERİŞSİZ ÖDEME